Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tiesto

13. 1. 2009
Povolání: Dj
Věk: 39
Datum narození: 17. 01. 1969
Místo narození: Breda, Nizozemsko
Znamení: Kozoroh
 
 

Mezi lety 1985 a 1993 si Tijs Verwest vybudoval velmi silnou pozici na domácí holandské scéně. Jak sám říká, jedním z nejdůležitějších momentů pro jeho následující kariéru bylo, že v městečku Breda odkud pochází bylo tak málo DJs, že nebyl nikým ze svých souputníků ovlivňován a mohl si tak vyvinout pouze svůj unikátní styl. Posléze zakládá label s názvem Black Hole Recordings, který už dnes má kromě holandské i svou britskou pobočku.

Série kompilací In Search of Sunrise a Magik se od té doby prodávají po celém světě. Jejich úspěch následují dva díly mixovaného Space Age a zatím poslední Nyana. Největší trhák Tiestovy dráhy po průlomu na mezinárodní taneční scénu přišel s remixem hitu The Silence od projektu Delerium s vokálem Sarah McLachlan, který plné čtyři týdny cestoval britskou top 10. V roce 2001 vzniká sublabel Black Hole - Magik Muzik. Prvními tracky zde vydanými jsou dnes již klasiky svého žánru Flight 643 nebo debutové album In My Memory.

Od roku 2002 Tiesto vítězí snad v každé anketě orientované na progresivní elektronickou hudbu a připisuje si řadu primátů jako vyprodaný (25.000) fotbalový stadion na sólové DJské vystoupení, a především ojedinělý set v průběhu slavnostního zahájení letošních olympijských her v Athénách. Jako remixér si připsal na konto spolupráci s takovými jmény jako Moby, Dave Matthews Band, Kosheen, Skin nebo Madonna.

Poslední ochutnávkou Tiëstovy vlastní tvorby je pak album Just Be vydané na jaře tohoto roku. DJ Tiesto byl v roce 2004 již podruhé vyhlášen nejlepším Holandským DJem, k jeho dalším cenám se toho roku přidaly také Nejlepší zahraniční DJ 2004 v Belgii a též již druhým rokem Nejlepší tranceový DJ v rámci prestižních Ibiza DJ Awards 2004. DJ Tiësto získal jako první nebritský DJ třikrát v řadě ocenění nejpopulárnější DJ světa v anketě vyhlašované každoročně britským časopisem DJmag, ve které Tiësto zvítězil i nad takovými jmény jako Paul Van Dyk nebo Carl Cox.

 

Náhledy fotografií ze složky Tiesto

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář